Tauron Puchar Polski: Enea Energetyk Poznań z awansem do kolejnej rundy! WIDEO

Autor: | Zdjęcie: Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Tauron Puchar Polski: Enea Energetyk Poznań z awansem do kolejnej rundy! WIDEO - Zdjęcie główne

foto Paweł Jonik / Sportowy Poznań

Siatkówka W piątek w hali AWF przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu kibice byli świadkami ciekawego pucharowego starcia pomiędzy miejscową Eneą Energetykiem i KS-em BAS-em Kombinatem Budowlanym Białystok. Ostatecznie górą z tego pojedynku wyszły gospodynie, które triumfowały 3:1 w setach (25:22, 25:9, 11:25, 25:19).

Dla siatkarek trenera Marcina Patyka było to drugie starcie w tegorocznej edycji Tauron Pucharu Polski. W I rundzie Enea pokonała niżej notowany zespół z Kołobrzegu bez straty seta, co dalo jej promocję do dalszej fazy. Tym razem zadanie było trudniejsze, bo do stolicy Wielkopolski przyjechał BAS Białystok czyli zespół, który na co dzień – podobnie jak Energetyk – rywalizuje na parkietach I ligi. Co ciekawe piątkowe starcie było pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów pomiędzy obiema drużynami. W sobotę o 15:00 dojdzie bowiem do rewanżu, ale... w lidze.

Zespół z Poznania od samego początku spotkania prezentował wysoką dyspozycję. Pierwszego seta Energetyk wygrał do 22, natomiast drugiego do 9 i zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Drużyna z Podlasia nie zamierzała jednak składać broni. W trzeciej odsłonie spotkania goście grali jak z nut, triumfując wysoko, 25:11.

Energetyczne prędko otrząsnęły się po nieudanym secie. Szybko objęły wysokie prowadzenie (11:4) i w dalszych minutach kontrolowały wydarzenia boiskowe. Dobrze funkcjonowały przede wszystkim blok i przyjęcie. Finalnie poznanianki wygrały ostatniego seta 25:19, a cały mecz 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana rozgrywająca poznańskiej drużyny, Julia Sobalska.

Posłuchajcie, jak piątkowe spotkanie podsumował trener Enei Energetyka Poznań, Marcin Patyk.