Poznanianka na podium Młodzieżowej Ligi Światowej Karate

Autor: | Zdjęcie: Kuzi Sport Poznań

Poznanianka na podium Młodzieżowej Ligi Światowej Karate - Zdjęcie główne

Kasia Lewandowska trzeci raz w karierze stanęła na podium Młodzieżowej Ligi Światowej w Karate WKF | foto Kuzi Sport Poznań

Karate Kasia Lewandowska z Kuzi Sport Poznań wywalczyła srebrny medal Młodzieżowej Ligi Światowej Karate WKF. Dla rywalizującej w kategorii junior -59 kilogramów poznanianki to trzecie podium w tych światowych rozgrywkach, dzięki któremu awansowała na podium Światowego Rankingu World Karate Federation.

W rundach eliminacyjnych Lewandowska pokonała kolejno wywalki z Peru, z Meksyku oraz z Chile. W wielkim finale zmierzyła się z Francuską Sydney Yvon. Walka była bardzo wyrównana i emocjonująca. Żadna z zawodniczek nie mogła zadać punktowego trafienia. W ostatnich sekundach udało się to rywalce, która zdobyła punkty za Ippon (kopnięcie za 3 punkty).

Drugi reprezentant Kuzi Sportu Poznań, Jibril Makiere, w kategorii junior -61 kilogramów zajął 5. miejsce. Pokonał reprezentantów: Meksyku, Chile oraz USA, by potem nieznacznie przegrać decyzją sędziów (walka zakończona remisem) z reprezentantem Belgii oraz w pojedynku o brązowy medal z zawodnikiem z Turcji.

Dobra forma karateków Kuzi Sport Poznań, podopiecznych Macieja Drążewskiego, to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy, które lutym odbędą się gruzińskim w Tibilisi.