Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe Kuzi Sport

Poznanianka zakończy rok jako liderka światowego rankingu. Najlepszy sezon w karierze - Zdjęcie główne

foto materiały prasowe Kuzi Sport

Karate Kasia Lewandowska nadal w światowej czołówce. Zawodniczka Kuzi Sport Poznań wywalczyła brązowy medal w zawodach Młodzieżowej Ligi Światowej w Karate WKF, które odbyły się w Wenecji. Dzięki temu awansowała na pozycję liderki światowego rankingu World Karate Federation i będzie jedną z faworytek zbliżających się mistrzostw Europy.

W zawodach Młodzieżowej Ligi Światowej w Karate WKF w Wenecji wzięło udział 4100 zawodników z 80 państw. W kategorii Kasi Lewandowskij, czyli kumite junior -59 kilogramów wystartowało 96 zawodniczek, co jest limitem na tego typu zawodach. Reprezentantka Kuzi Sport stoczyła więc aż siedem walk, z których pięć wygrała, a w dwóch był wynik 1:1 (senshu - jedna przegrana, jedna wygrana). Polka pokonała zawodniczki z: Turcji (3:2), Słowacji (5:2), Niemiec (7:1), Włoch (7:0) i Ukrainy (1:0), a zremisowała 1:1 z Francuzką i Rumunką.

Była bardzo liczna i mocna obsada. Jestem więc bardzo zadowolona, bo stoczyłam 7 dobrych walk. Te w repasażach były trzy z rzędu, więc wymagały nie tylko koncentracji, ale i dużego, skumulowanego wysiłku. Dodatkowa satysfakcja jest z tego, że to już moje kolejne w tym roku podium w Lidze Światowej

- komentuje Kasia Lewandowska.

Na cztery turnieje cyklu Młodzieżowej Ligi Światowej, w trzech Lewandowska stanęła na podium. W hiszpańskiej La Corunie była trzecia, w Meridzie w Meksyku druga. Z każdym kolejnym startem poznanianka odnotowywała awans w rankingu, i tak też jest teraz. Zawodniczka Kuzi Sport została nową liderką zestawienia World Karate Federation w kategorii junior -59 kg.

Zawody w Wenecji były kolejnym sprawdzianem formy przed mistrzostwami Europy, które w lutym odbędą się w gruzińskim w Tibilisi.

Tak, był to jeden z ważniejszych startów w cyklu przygotowań do mistrzostw Europy. Sukces oczywiście dodaje motywacji do pracy, ale i daje dużo wiary w siebie. Czy będę w Gruzji faworytką do medalu? Jako liderka światowego rankingu pewnie będę tak postrzegana, ale i ja sama mam wobec siebie takie oczekiwania. Pojadę tam z zamiarem dobrych walk, ale nie ukrywam, że liczę na medal

- dodała zawodniczka Kuzi Sport.

W zawodach w Wenecji bardzo dobrze wypadł też inny podopieczny trenera Macieja Drążewskiego z Kuzi Sport, Jibril Makiere. Startujący w kategorii junior -61 kilogramów, po pokonaniu pięciu rywali (w tym aktualnego mistrza Europy) oraz dwóch minimalnych przegranych, uplasował się na 5. miejscu.