Medale dla Poznania w Belgian Open. To jedne z największych zawodów na świecie

Autor:

Medale dla Poznania w Belgian Open. To jedne z największych zawodów na świecie - Zdjęcie główne
9

Taekwondo olimpijskie W weekend w belgijskim Lommel odbyły się jedne z największych i najlepiej obsadzonych zawodów w cyklu Pucharu Świata w taekwondo olimpijskim, "Belgian Open G2". W kategorii seniorów reprezentanci Polki wywalczyli cztery medale, z czego trzy zdobyli zawodnicy AZS-u AWF-u Poznań (czwarty był autorstwa Igora Drążkiewicza z Olsztyna). Sukcesy zawodnicy poznańskich klubów odnieśli także w kategoriach junior i kadet.

Zawody Pucharu Świata w Lommel mają nie tylko wysoką rangę G2, ale są też zaliczane do największych w całym cyklu. Wystartowało w nich prawie 1500 zawodników. Każdy wywalczony medal to sukces, zwłaszcza w kategorii seniorów.

W tym gronie byli m.in. zawodnicy, którzy w poprzedni weekend, niestety bez powodzenia, walczyli o kwalifikacje olimpijskie. Aleksandra Kowalczuk z AZS-u Poznań zajęła w Belgian Open piąte miejsce, z medalem wrócił natomiast Adrian Wojtkowiak z AZS-u AWF-u Poznań. Walczący w kategorii +80 kilogramów zajął trzecią lokatę.

Nie było to jedyne podium dla AZS-u AWF-u wśród seniorów. Brązowe medale zdobyli także Anita Kamińska (-46 kg) oraz Bartosz Strugliński (-58 kg).
Podsumowując start seniorów mogę śmiało stwierdzić, że jestem zadowolony z postawy oraz walki naszych zawodników. Turniej - Belgium Open G2 jest najmocniejszym tego typu wydarzeniem w tym roku. Na cztery medale polskich zawodników trzy wracają do Poznania, co bardzo cieszy. Oczywiście pozostaje sportowy niedosyt, ale przy takim zaangażowaniu i pracy kolejne medale to kwestia czasu

- przyznał Łukasz Scheffler, trener sekcji taekwondo olimpijskiego AZS AWF Poznań, która zdobyła 3/4 polskich medali w gronie seniorów.

Powody do zadowlenia poznański szkoleniowiec miał także po niedzielnych zmaganiach juniorów i kadetów. Srebrny medal wywalczyła Lena Kaszkowiak, a brązowe: Nina Banaś, Matylda Szymczak i Daria Śledzińska.

W kategorii juniorów kolejne pucharowe zwycięstwo odnotowała Julia Nowak. Taekwondzistka z poznańskiego klubu Szakal Team wygrała wszystkie walki i triumfowała w całej kategorii. Jej klubowy kolega Oskar Napierała wywalczył brązowy medal. Miłą niespodziankę sprawił Wiktor Frydrychowicz. Zawodnik UKS-u Fighters Mosina w debiucie w Pucharze Świata zdobył złoty medal. Na trzecim miejscu na podium stanął także Kajetan Rupar z AZS-u Poznań.