Dziewięć minut niemocy. Waterpolo Poznań przegrało z Alfą

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Dziewięć minut niemocy. Waterpolo Poznań przegrało z Alfą - Zdjęcie główne

Drużyna Waterpolo Poznań kończy rok 2023 na czwartym miejscu w tabeli Ekstraklasy. Pierwszy mecz w nowym roku zagra na Termach Maltańskich. | foto Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Piłka wodna Poznańscy waterpoliści zakończyli ligowe zmagania w roku 2023. W ostatnim meczu przed przerwą świąteczno-noworoczną przegrali 10:13 z Alfą Gorzów Wielkopolski.

Po zaciętym spotkaniu dwa tygodnie temu z WTS Polonią Bytom, kibice poznańskich KS Waterpolo Poznań mogli liczyć na podjęcie walki również z wiceliderem tabeli Ekstraklasy. Tak też było. Chociaż pierwsze trzy gole rzucili gospodarze, to w ciągu zaledwie dwóch minut poznaniacy wyszli na prowadzenie za sprawą dwóch bramek Bartłomieja Kowalewskiego oraz trafień Jana Oleksowa i Michała Machniewskiego. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak wynikiem remisowym po trzecim w tym meczu golu Grzegorza Cegielskiego.

Druga kwarta również była "wymianą ciosów". Piłkarze Alfy błyskawicznie odpowiadali na kolejne gole Kowalewskiego i na półmetku spotkania utrzmywał się remis. Jeszcze szybciej padły kolejne gole w kwarcie trzeciej - od 59. do 113. sekundy tej części spotkania po dwa razy Misza Jazerski i Paweł Handze wyjmowali piłkę z bramki, choć tym razem to goście musieli odpowiadać na prowadzenie gospodarzy.

Kluczowa dla losów spoktania okazała się kolejna część meczu. Przez ostatnie trzy i pół minuty trzeciej kwarty i dwie czwartej, czterokrotnie do bramki trafiali zawodnicy Alfy, wychodząc na prowadzenie 12:8. Dopiero na 4,5 minuty przed końcem spotkania gol Nazara Tumilowicza przerwał strzelecką niemoc poznaniaków, jednak strat nie udało się już odrobić. Ostatecznie obie drużyny rzuciły jeszcze po bramce, a mecz zakończył się wygraną gorzowian 13:10.

Waterpolo Poznań rok 2023 zakończy na czwartym miejscu w tabeli ligowej z dorobkiem sześciu punktówi sporą strata do trzeciej w zestawieniu Polonii Bytom. Cztery gole rzucone w Gorzowie Wielkopolskim przez Bartłomieja Kowalewskiego umocniły go natomiast na prowadzeniu w klasyfikacjinajlepszych strzelców Ekstraklasy. Kapitan poznaniaków ma na koncie 25 bramek.

To było ciężkie spotkanie, które rozpoczęło się od wymiany bramka za bramkę. Każda drużyna miała swoje niewykorzystane sytuacje, jednak w drugiej połowie to nasza skuteczność gry w przewadze pozostawiała wiele do życzenia. Gdy niewykorzystalismy naszych sytuacji, to przeciwnik zaczynał nas kontrować i odskoczył na parę bramek, których już nie udało się odrobić

- powiedział po meczu "Diabeł", który został wybrany w Gorzowie MVP po stronie drużyny gości.

W pierwszym meczu nowego roku poznaniacy na Termach Maltańskich gościć będą drużynę UKS Neptun Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie zaplanowano na drugi weekend stycznia.