Wysoka wygrana waterpolistów w Ostrowcu

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Wysoka wygrana waterpolistów w Ostrowcu - Zdjęcie główne

Maciej Kozera w wyjazdowym meczu z KSZO zdobył cztery bramki i był wraz z Bartłomiejem Kowalewskim i Kacprem Ślusarczykiem najlepszym strzelcem poznańskiej drużyny w tym spotkaniu. | foto Wojciech Nowakowski/Sportowy Poznań

Piłka wodna Daleki wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego okazał się wart zachodu. Drużyna Waterpolo Poznań pokonała KSZO 15:6, utrzymując miejsce na podium ekstraklasowej tabeli.

Choć pierwszego gola, już w pierwszej minucie meczu strzelili gospodarze, to po pierwszej kwarcie poznaniacy prowadzili 4:1. W drugiej części spotkania bramki padały trochę rzadziej - po dwie dla obu drużyn pozwoliły utrzymać status quo przed zmianą stron boiska. Trzecią kwartę Waterpolo Poznań wygrało 2:0 i przed ostatnią kwartą przewaga wydawała się bezpieczna. W dodatku na początku ostatniej odsłony spotkania, w ciągu zaledwie dwóch minut poznaniacy czterokrotnie pokonywali bramkarza rywali. W końcówce meczu obie drużyny zdobyły jeszcze po trzy bramki i mecz zakończył się wygraną Waterpolo Poznań 15:6.

Wynik ten pozwolił poznańskiej drużynie utrzymać się na medalowej pozycji w tabeli Ekstraklasy - z dwoma punktami straty do lidera, bytomskiej Polonii oraz z zaledwie jednym do obrońcy tytułu mistrzowskiego, Nekera AZS UW, który za dwa tygodnie będzie gościł Waterpolo Poznań na swoim terenie.

Bardzo wyrównane spotkanie, ale cała drużyna zagrała bardzo dobrze. Ostatnia kwarta zdecydowała o tak efektownej wygranej, z której bardzo się cieszymy

- powiedział Tomasz Różycki z Waterpolo Poznań.

Uśmiech na twarzy poznańskich kibiców wywołuje też klasyfikacja strzelców. Dzięki czterem bramkom w Ostrowcu Świętokrzyskim nadal otwiera ją Bartłomiej Kowalewski. Oprócz "Diabła" dwucyfrową liczbę bramek na koncie mają jeszcze tylko Andrzej Maciejewski z Nekera AZS UW (11) oraz Dmytro Chupałowskij z ŁSTW Politechniki Łódzkiej i Jahor Szulcha z UKS Neptuna Uniwersytetu Łódzkiego (po 10).

Na minus po stronie poznaniaków można zapisać liczbę fauli - aż czterech zawodników drużyny ze stolicy Wielkopolski (Michał Machniewski, Tomasz Różycki, Jan Oleksów i Maciej Kozera) skończyło mecz z KSZO przedwcześnie, na skutek trzech przewinień osobistych.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Waterpolo Poznań 6:15 (1:4, 2:2, 0:2, 3:7)
KSZO: Jan Skaliński, Wojciech Kotaś - Jan Wiśniewski, Daniel Idzikowski (2), Kajetan Grabiński (1), Jakub Kochański, Kacper Landowski, Alan Rusewicz (1), Marcin Prabucki (1), Brajan Nochelski, Jauhen Hryskewicz, Maksymilian Walesic (1), Szymon Kowalski
Waterpolo Poznań: Paweł Handze, Adam Oleksów - Bartłomiej Kowalewski (4), Rafał Brzeski, Igor Piecuch (1), Michał Machniewski, Tomasz Różycki (1), Kacper Ślusarczyk (4), Jan Oleksów, Maciej Kozera (4), Eryk Naumowicz, Filip Borek (1)