Autor: | Zdjęcie: sekcja pływacka Warty Poznań/FB

Trzeci dzień MP w Pływaniu. Medal Alberta Warzochy z Warty Poznań, kolejne złoto i minimum Masiuka - Zdjęcie główne

foto sekcja pływacka Warty Poznań/FB

Pływanie Albert Warzocha z Warty Poznań wywalczył brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu, które trwają w Termach Maltańskich. Bohaterem dnia był Ksawery Masiuk, który zdobył w Poznaniu trzeci złoty medal w stylu grzbietowym.

Ksawery Masiuk w trakcie mistrzostw w Poznaniu prezentuje się wybornie. Najpierw triumfował na 200 metrów i wywalczył kwalifikację olimpijską na tym dystansie, w piątek zdobył kolejny złoty medal, na 100 metrów grzbietem, a w sobotę został mistrzem Polski na 50 metrów i wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Katarze (jego czas to 24.69). Na mecie wyprzedził  Kacpra Stokowskiego i Pawła Smolińskiego.

Znowu to zrobiłem, zdobył trzy złote medale w grzbiecie, jestem naprawdę zadowolony, utrzymałem wysoki, światowy poziom. Tutaj dzieją się niesamowite rzeczy, mogę powiedzieć, że Poznań to dla mnie miasto doznań. Pływa mi się tutaj bardzo dobrze, złoto i niezły czas na 50 metrów trochę mnie zaskoczyły, podobnie jak występ na 200 metrów

– cieszył się 19-latek z UKS G-8 Bielany Warszawa.

Poznanańskich kibiców interesował finał na 200 metrów stylem motylkowym, w którym popłynął zawodnik Warty Poznań Albert Warzocha. Medalowe nadzieje rozbudził w eliminacjach, bo uzyskał w nich drugi czas. W finale był trzeci, szybciej od niego popłynęli Adrian Jaśkiewicz z UKS-u G-8 Bielany Warszawa i Damian Chrzanowski z WKS-u Śląsk Wrocław.

Warzocha, podopieczny trenera Michała Kaznowskiego, w jednym wyścigu wywalczył dwa medale, ponieważ zajął też 2. miejsce w kategorii młodzieżowców.

O swoje miejsce na igrzyska w Paryżu próbuje powalczyć Dawid Wiekiera z AZS KU Politechniki Opolskiej. Wygrał zdecydowanie złoto na 200 metrów stylem klasycznym, jednak nie był do końca zadowolony z uzyskanego czasu.

Każdy marzy o wypełnieniu minimum na igrzyska, będą jeszcze kolejne okazje. Nie mam zamiaru się poddawać, na razie cieszę się ze złota mistrzostw Polski

– przyznał Wiekiera.

Radości ze złota nie kryła także Kinga Paradowska (Stowarzyszenie AZS WSG), która wyprzedziła Dominikę Sztanderę na 200 m klasycznym. Obie zawodniczki popłynęły poniżej 2:30.

Cieszę się ze zwycięstwa, tym bardziej że ostatnio byłam chora i nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Złamałam barierę 2:29, myślę że będę wstanie zbliżyć się wkrótce do rekordu Polski, ale na to jeszcze chwilę trzeba poczekać

– komentowała Paradowska.

Niedziela będzie ostatniem dniem zawodów w Termach Maltańskich. Eliminacje rozpoczną się o godzinie 9:00, natomiast finały o 16:00.