Liderka rankingu zasili AZS AWF Poznań. Duży talent

Autor: | Zdjęcie: Polski Związek Szermierczy

Liderka rankingu zasili AZS AWF Poznań. Duży talent - Zdjęcie główne

Karolina Żurawska na podium Pucharu Świata Juniorów w Timisoarze | foto Polski Związek Szermierczy

Szermierka Sekcja szermiercza AZS-u AWF-u Poznań będzie jeszcze silniejsza. Do grona florecistek dołączyła liderka rankingu młodzieżowego i juniorek Polskiego Związku Szermierczego, Karolina Żurawska. Ma 19 lat, a jest już w seniorskiej reprezentacji Polski.

Karolina Żurawska, która w minionych sezonach reprezentowała barwy Toruńskiej Akademii Floretu przenosi się do Poznania. W październiku rozpocznie studia na poznańskiej AWF, dlatego podjęła decyzję o zmianie barw klubowych. Młodą reprezentantkę Polski chciał pozyskać AZS UAM, ale ostatecznie zawodniczka postanowiła związać się z klubem, w którym pracuje trener reprezentacji Polski florecistek, Tomasz Ciepły. Do tej pory Żurawska trenowała pod okiem swojego taty.

Karolina przychodzi na AWF od października, ale zmieni barwy klubowe dopiero w przyszłym roku po mistrzostwach świata juniorów.

- potwierdza transfer trener Tomasz Ciepły.

Po zmianie barw klubowych to właśnie Tomasz Ciepły będzie oficjalnie szkoleniowcem najlepszej w Polsce juniorki i florecistki w kategorii młodzieżowej.

Walczy już z seniorkami

Karolina Żurawska nie tylko jest liderką rankingów młodzieżowych PZSzerm. Startuje już w zawodach seniorskich. W styczniowych zawodach Pucharu Świata w Paryżu zajęła indywidualnie 16. miejsce, co było jej najlepszym wynikiem w dotychczasowych startach w tej kategorii wiekowej. W 1/32 finału pokonała Francuzkę Evę Lacheray 15:12, w kolejnej rundzie wygrała z doświadczoną Kanadyjką Eleanor Harvey 15:14, by w walce o awans do ćwierćfinału przegrała z Amerykanką Jacqueline Dubrovich 4:15. W Paryżu startowała także z koleżankami w drużynie.

W lutym, właśnie z drużyną zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów, a niedawno w Trzebnicy podczas Mistrzostw Polski Seniorów także stanęła na najniższym stopniu podium.

Ja się czuję fajnie, że mogę ze starszymi rywalizować i to już jest dla mnie bardzo ogromne wyróżnienie, że jako juniorka mogę walczyć już w kategorii seniora i mam nadzieję, że też pójdzie mi dobrze

- powiedziała w jednym z wywiadów.

Młoda Florecistka wielkkrotnie zdobywała medale w międzynarodowych zawodach w kategorii junorek.