Idealny początek roku. Dwa zwycięstwa Magdy Linette w Brisbane

Autor: | Zdjęcie: wta.com/archiwum

Idealny początek roku. Dwa zwycięstwa Magdy Linette w Brisbane - Zdjęcie główne

foto wta.com/archiwum

Tenis Magda Linette bardzo udanie rozpoczęła nowy rok. Podczas turnieju w australijskim Brisbane najpierw wygrała w 1. rundzie debla, a następnie w singlu, w dwóch setach pokonała Hiszpankę Cristiną Bucsę. Tenisistka AZS-u Poznań jest już zatem w 1/8 finału, w którym zmierzy się z jedną z faworytek.

Magda Linette nie miała problemów z pokonaniem 61. w rankingu WTA Cristiny Busci, chociaż Hiszpanka okazała się dość wymagającą rywalką. Od początku spotkania grała bardzo skutecznie, zwłaszcza przy własnym podaniu. Tenisistka AZS-u Poznań przełamała rywalkę w siódmym gemie. Przegrała potem zaledwie dwie piłki i po chwili miała pierwszą piłkę setową. Busca dzielnie się broniła, ale przy drugiej setowej skapitulowała. Magda Linette wygrała 6:3.

Drugi set zaczął się dla poznanianki wyśmienicie, bo od prowadzenia 3:0 i 4:1. Linette grała bardzo dobrze serwisem i nie popełniała własnych błędów. W trzech gemach oddała rywalce zaledwie jeden punkt! Hiszpanka jednak się nie poddawała i przy stanie 5:3 dla Polki przełamała naszą tenisitkę, a następnie niespodziewanie obroniła trzy piłki meczowe i doprowadziła do wyrównania (5:5). Linette momentami zbyt szybko chciała skończyć wymiany i popełniała błędy, Busca z kolei dobrze grała w defensywie. Nasza zawodniczka wróciła na prowadzenie (6:5), ale znów miała problemy z zagrywką Hiszpanki i ze zdobyciem tego najważniejszego punktu, czyli piłki meczowej. Dopiero piąta próba zakończyła się sukcesem. Linette wygrała drugiego seta 7:5 i cały mecz 2:0.

W 1/8 finału WTA w Brisbane rywalką zajmującej 22. miejsce w rankingu WTA Magdy Linette będzie 18. w zestawieniu Daria Kasatkina, która wygrała z Martą Kostjuk 6:3, 6:4.

Pierwszy mecz w Nowym Roku Linette rozegrała dzień wcześniej. W turnieju deblowym w Brisbane, w parze z Bernardą Perą awansowała pokonała Fang-Hsien Wu z Tajwanu i Lin Zhu z Chin 6:3, 3:6, 10-8 i awansowała do drugiej rundy.