Świetna Magda Linette. Czy zagra przeciwko Idze Świątek? Zobaczcie skrót wygranego spotkania z Victorią Azarenką WIDEO - Zdjęcie główne

Tenis Magda Linette wciąż w wysokiej formie. Tenisistka AZS-u Poznań, po dotarciu do finału turnieju WTA 250 w Kantonie, w świetnym stylu awansowała do drugiej rundy WTA 1000 China Open w Pelinie. Poznanianka pokonała Victorię Azarenkę drugi raz w karierze, w drugim i trzecim secie grała wręcz koncertowo.

Po przegranym pierwszym secie z byłą liderką światowego rankingu, w dwóch kolejnych Magda Linette dominowała na korcie. W drugiej partii od stanu 1:1 poznanianka wygrała osiem gemów z rzędu. W efekcie zwyciężyła 6:1 i wyrównała stan spotkania. Trzeciego seta, 24. w światowym zestawieniu tenisistka AZS-u, rozpoczęła znakomicie, bo od prowadzenia 3:0. Wprawdzie Azarenka po chwili odrobiła jedno przełamanie, ale przejąć kontroli nad meczem Linette jej nie pozwoliła. Kilka minut później powiększyła prowadzenie do 5:1. Spotkanie zamknęła przy swoim serwisie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką Linette będzie Amerykanka Jennifer Brady, która wyeliminowała Peyton Stearns (6:4, 6:2). Jeśli 31-letnia poznanianka wygra następny mecz, to w 1/8 finału może zagrać z Igą Świątek. Rozstawiona z numerem drugim podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego swój mecz 1. rundy rozegra prawdopodobnie dopiero w poniedziałek i zmierzy się z nim z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.