Dwa medale dla Poznania w Akademickich Mistrzostwach Europy

Autor: | Zdjęcie: materiały prasowe/Paweł Skraba

Dwa medale dla Poznania w Akademickich Mistrzostwach Europy - Zdjęcie główne

Złoty medale w dwójkach bez sternika wywalczyli Szymon Tomiak i Patryk Wojtalak | foto materiały prasowe/Paweł Skraba

Wioślarstwo13 medali wywalczyła reprezentacja Polski w zakończonych w Bydgoszczy Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie. Dwa z nich zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Posnania reprezentujący Politechnikę Poznańską i Uniwersytet Medyczny. W dwójkach bez sternika oraz w jedynce.

Z 13 medale biało-czerwonych, było aż sześć złotych. Na najwyższym stopniu podium stanęli startujący w dwójkach bez sternika Patryk Wojtalak i Szymon Tomiak, którzy startowali w barwach Politechniki Poznańskiej. W bezpośredniej rywalizacji o medal wyprzedzili osady z Czech i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Na podium stanął także Krzysztof Kasparek. Tym razem wystartował w skiffie,a reprezentował też Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Byłem zaskoczony szybkim startem wszystkich chłopaków. Miałem małe problemy techniczne, bo złapałem dwa raki na początku wyścigu i musiałem odrabiać straty, ale na szczęście zabrałem się do nich w odpowiednim momencie