reklama

Jest porozumienie. Rekordowa kwota od Miasta dla PSŻ-u Poznań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: www.poznan.pl

Jest porozumienie. Rekordowa kwota od Miasta dla PSŻ-u Poznań - Zdjęcie główne

foto www.poznan.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Żużel Kibice żużla w Poznaniu przeżywają prawdziwą huśtawkę nastrojów. Najpierw okazało się, że wycofał się sponsor, który miał zapewnić oświetlenie na stadionie na Golęcinie, dzisiaj władze Miasta Poznania poinformowały, że PSŻ otrzyma z miejskiego budżetu rekordowo wysoką pomoc finansową. To spore zaskoczenie, bo jeszcze kilkanaście dni temu prezydent Poznania, pytany o ewentualne wsparcie dla żużla w Poznaniu w wywiadzie w Radiu Zet mówił: "Nie poddajemy się szantażowi i nie finansujemy sportu zawodowego".
reklama

Rozmowy przedstawicieli PSŻ-u Poznań z władzami Miasta Poznania nie były łatwe. To pokłosie żądań klubu wystosowanych do Prezydenta i protestu kibiców wobec braku pomocy i dotacji na oświetlenie stadionu na Golęcinie. Sprawa ucichła, bo kwestię oświeltlenia, tuż przed wyborami parlamentarnymi uratowali politycy "pomagając" zdobyć sponsora. Spółka Skarbu Państwa miała zapewnić montaż masztów oświetleniowych, które są jednym z wymogów licencyjnych. Firma Enea wycofała się jednak z obietnic. 

Start PSŻ-u Poznań w 2. Speedway Ekstralidze nie jest zagrożony. Budżet mieliśmy dość dobrze zaplanowany, dlatego nie ma takiego zagrożenia. Jesteśmy po rozmowie z Ekstraligą, mamy zapenienie, że nie zostaniemy usunięci z rozgrywek

- mówił nam Brajan Schulz, rzecznik prasowy PSŻ-u Poznań po informacji o wycofaniu się Enei. 

Do tego, kilkanaście dni temu (14 marca) Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak pytany w Radiu Zet o pomoc dla żużla w Poznaniu odpowiedział:

My się nie poddajemy szantażowi. Miasto nie finansuje zawodowego sportu niezależnie od dyscypliny. Wspieramy stowarzyszenie, które organizuje zawody żużlowe, bo mamy też system grantów, który pozwala na finansowania sportu różnorodnego, głównie sportu dzieci młodzieży. Nie widzę powodów, dla których Miasto miałoby płacić za pensje zawodników, czy to będzie koszykarz, czy piłkarz, to nie jest zadanie Miasta. Nie będziemy się ścigać, by mieć najlepszy klub żużlowy w Polsce i w związku z tym będziemy przekazywać tam kilka milionów złotych rocznie, by napinać muskuły i pokazywać jacy to my jesteśmy mocni w żużlu.

Jest porozumienie. Jest rekordowa dotacja 

We wtorek, 2 kwietnia do kibiców żużla dotarły jednak dobre informacje, które śmiało można określić mianem "zwrotu akcji". Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski poinformował o zawarciu umowy dotacyjnej dotyczącej udziału PSŻ-u Poznań w rozgrywkach w sezonie 2024. Na mocy tej umowy Miasto Poznań przekaże klubowi 800 tysięcy złotych. Takiej kwoty od kilku lat na żużel w Poznaniu nie było.

Obserwujemy poznańskie drużyny sportowe i widzimy, że PSŻ to drużyna, zaraz po Lechu Poznań, na którą przychodzi największa liczba kibiców, mieszkańców. Te pieniądze, które przekazujemy w formie dotacji na pewno będą dobrze wydane. Wsparcie rekordowe, wzrasta z 600 do 800 tysięcy, bo docenimy wkład klubu w rozwój poznańskiego sportu 

- powiedział Jędrzej Solarski. 

zdjęcie: www.poznan.pl/sport

Duża inwestycja na Golęcinie

Na tym nie koniec. Zastępca Prezydenta zdradził, że Miasto ma w planach dużą inwestycję związaną ze stadionem na Golęcinie.

Wraz z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, czyli zarządcą obiektu przygotowaliśmy kompleksowy projekt oświetlenia nie tylko toru żużlowego, ale także boiska, które jest w środku tego obiektu. Koszt tej inwestycji ma sięgać 7 milionów złotych

- dodał Jędrzej Solarski. 

Na ten sezon oświetlenie będzie tymczasowe. Marcin Czaiński, członek zarządu PSŻ Poznań zapewnił, że maszty staną do 13 kwietnia.

Maszty staną przed inauguracyjnym meczem na Golęcinie. Koszt to około 300 tysięcy złotych netto

- zdradził Marcin Czaiński.

Celem #Orzechowej Osady PSŻ Poznań (tak będzie nazywała się drużyna, o czym pisaliśmy tutaj https://sportowy-poznan.pl/zuzel/psz-z-tytularnym-sponsorem-i-zaskakujaca-nazwa/Lfzpa6IMSIDegpFVyBVr  jest utrzymanie się w 2. Ekstralidze. Pierwszy mecz zaplanowano na 13 kwietnia. Rywalem PSŻ-u będzie ROW Rybnik. Wcześniej, bo 7 kwietnia (początek o 14.00) Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Par Klubowych. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama