Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Euro 2024

Autor:

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Euro 2024 - Zdjęcie główne
3

Piłka nożna„Polskiej” grupa D zakończyła rozgrywki na Euro 2024. Nasza reprezentacja odniosła dwie porażki, zanotowała jeden remis i niestety odpadła z turnieju. Postawa i wyniki „Biało-Czerwonych” w meczach towarzyskich przed Mistrzostwami Europy dawały nadzieję, że nasza drużyna narodowa może ugrać coś ciekawego, a przynajmniej powalczyć z wyżej notowanymi rywalami.

We wtorek 26 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie Signal Iduna Park w Dortmundzie reprezentacja Polski zmierzyła się w swoim ostatnim meczu na Euro 2024 z Francją. Po pełnym walki meczu przegraliśmy z wicemistrzami świata 1:2 i, z dorobkiem 1 pkt., odpadliśmy z turnieju. Przeanalizujmy postawę naszej drużyny podczas całego

Euro. Podsumowanie meczu Polska-Holandia 1:2

W swoim pierwszym meczu na turnieju Euro 2024 reprezentacja Polski zmierzyła się z dużo wyżej notowaną Holandią, która była faworytem tego spotkania. Mecz z Holandią rozpoczął się całkiem nieźle dla „Biało-Czerwonych”. Pomimo, że Holandia stwarzała więcej sytuacji, to Polska zdobyła pierwszą bramkę. Po precyzyjnie wykonanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Piotra Zielińskiego w 16. minucie główką piłkę do bramki Holendrów skierował Adam Buksa, a Bart Verbruggen nie miał szans! Holendrzy rzucili się do odrabiania strat, ale również nasi stwarzali sytuację. W 29. minucie Wojciecha Szczęsnego zaskoczył Cody Gakpo, polskiego bramkarza zmylił rykoszet i Holandia wyrównała. Obydwie drużyny stworzyły jeszcze sytuacje, lecz do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Również w drugiej połowie przeważali „Pomarańczowi”, lecz „Biało-Czerwoni” odpowiadali kontrami. Gdy wydawało się, że naszym reprezentantom uda się dowieźć remis do końca spotkania, Wout Weghorst w 83. minucie urwał się Bartoszowi Salamonowi i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego, tym samym Holandia wyszła na prowadzenie 1:2. W samej końcówce Polska próbowała wyrównać stan meczu, jednak wynik już nie uległ zmianie i Holendrzy pokonali naszą reprezentację.

Podsumowanie meczu Francja-Austria 1:0

W drugim meczu pierwszej kolejki grupy D Francja zmierzyła się z Austrią. Spotkanie to zapamiętane zostanie jako twardy mecz, szczególnie po stronie Austriaków, którzy nie odstawiali nogi. Na twarzach Antoine’a Griezmanna i Kyliana Mbappe pojawiła się krew, a zawodnik, który w przyszłym sezonie zagra w Realu Madryt zszedł z boiska przed czasem ze złamanym nosem i – jak się później okazało – pauzował w następnym meczu z Holandią. Austriacy obejrzeli w tym meczu aż 5 żółtych kartek, Francuzi dwie.

Mecz nie był wirtuozerią futbolu, choć obydwie drużyny stwarzały sytuacje, to wspomniana twarda gra, toczyła się przede wszystkim w środku pola. Więcej sytuacji stwarzali Francuzi, a szybkimi kontrami odpowiadali Austriacy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Francji 1:0. Jedyna bramka wpadła po dryblingu Kyliana Mbappe, który zagrał piłkę przed bramkę Patricka Pentza, a Maximilian Wöber skierował ją do własnej siatki.

Podsumowanie meczu Polska-Austria 1:3

Nasza reprezentacja do meczu z Austrią przystępowała z dużymi nadziejami, jednak już od początku Austriacy zdominowali „Biało-Czerwonych” i w 9. minucie Gernot Trauner, po dośrodkowaniu z lewej strony, silnym uderzeniem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. Polska musiała odrabiać straty i udało się to w 30. minucie, kiedy to Krzysztof Piątek doskonale odnalazł się w polu karnym Austriaków, dopadając do bezpańskiej piłki i strzelił gola wyrównującego na 1:1. Do końca pierwszej połowy obydwie drużyny miały swoje sytuacje, choć to przewaga była po stronie Austrii, jednak wynik nie uległ zmianie do przerwy.

W drugiej połowie obydwie drużyny chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wciąż przewaga była po stronie reprezentacji Austrii, którzy przekuli ją na bramkę w 66. minucie. Christoph Baumgartner odnalazł się w bardzo dobrej sytuacji w naszym polu karnym i skierował piłkę do bramki Polaków, tym samym Austria wyszła na prowadzenie 2:1. „Biało-Czerwonym” nie pozostało zatem nic innego, jak próbować odrabiać straty. Jednak wciąż lepiej prezentowali się na boisku nasi przeciwnicy. W 77. minucie Marcel Sabitzer wyszedł na sytuację sam na sam z naszym bramkarzem i ten ratował się przewinieniem. Sędzia ukarał Szczęsnego żółtą kartką i podyktował rzut karny, który w 78. minucie Marko Arnautović zamienił na bramkę na 3:1. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie i nasza drużyna narodowa odniosła drugą porażkę na turnieju.

Podsumowanie meczu Francja-Holandia 0:0

Aby móc utrzymać się w grze o awans do 1/8 finału Euro 2024 polscy piłkarze i kibice musieli ściskać kciuki w drugim meczu naszej grupy za Holandię, która mierzyła się z Francją. Nadzieją na korzystny wynik dla „Oranje”, a co za tym idzie również dla naszej drużyny, była wspomniana absencja  Kyliana Mbappe.

Choć spotkanie Francja-Holandia stało na dobrym poziomie pod względem czysto sportowym, to jako widowisko nie mogło porywać. Obydwie drużyny konstruowały akcje, jednak grały z pewnym wyrachowaniem. Na chwilę w 69. minucie polskim kibicom mocniej zabiło serce, gdy piłka po strzale Simonsa znalazła się w bramce Francji, jednak po analizie VAR sędzia uznał, że będący na spalonym Dumfries przeszkadzał golkiperowi Francji. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem – pierwszym takim rezultatem na tym turnieju – pozbawiając nas ostatecznie szans na awans.

Polska-Francja, czyli przebudzenie w meczu o honor

W ostatnim meczu grupowym i jednocześnie ostatnim na całym Euro 2024 nasza reprezentacja zagrała z jednymi z faworytów do wygrania całego turnieju – Francją. Dla „Trójkolorowych” była to walka o jak najwyższe miejsce w grupie. Dla naszej drużyny będzie to mecz o honor, a także jak zapowiedział selekcjoner Michał Probierz – pierwszy mecz przygotowawczy do Ligi Narodów. Po bardzo otwartej grze i dwóch goli z rzutów karnych (dla Polski trafił Robert Lewandowski, ale dopiero za drugim razem – na szczęście dla nas karny został powtórzony) zremisowaliśmy z wicemistrzami świata 1:1. Francja gra dalej, my wracamy do domu.

Wyniki wszystkich meczów EURO 2024 można obstawiać w Betcris. To legalny polski bukmacher z szeroką ofertą wydarzeń sportowych. Pamiętaj jednak o tym, ze zakłady sportowe są formą hazardu i łączą się z ryzykiem finansowym, graj zatem odpowiedzialnie i rozsądnie!