Odrębnym elementem tego projektu są klasy sportowe o profilu cheerleadingu. Od początku września taka klasa działa w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych oraz w jedynym w kraju liceum, LO nr 18 w Poznaniu, w Zespole Szkół Geodezyjno-Drogowych przy ul. Szamotulskiej.
Takie klasy działają u nas trzy, w klasie pierwszej, drugiej i połączone zajęcia dla dziewczyn z klasy trzeciej i czwartej. Dziewczyny mają siedem godzin lekcyjnych cheerleadingu tygodniowo. Zajęcia prowadzę nie tylko ja, ale także inne wykwalifikowane trenerki
- tłumaczy Marta Maj z KG Cheerleaders, znana też jako założycielka Kolejorz Girls.
Marta Maj, która wraz z grupą KG Girls pierwszy raz w historii zakwalifikowała się i wystartowała w mistrzostwach świata w cheerleadingu, nie ukrywa, że sporo się dzieje w obszarze promocji tej nieolimpijskiej jeszcze dyscypliny sportu.
To młody związek sportowy, ale stara się działać bardzo prężnie. Na pewno byłoby jeszcze lepiej, gdyby sportowy cheerleading został włączony do programu igrzysk. Takie starania są przez światowe włądze czynione. My cieszymy się z tych klas sportowych, bo to pierwsze takie wyprofilowane klasy licealne w Polsce
- dodaje Marta Maj.
Podczas spotkania dyrekcji Szkoły i klubu KG Girls z prezesem PZSC Leszkiem Cichockim uczennice nowo utworzonych klas zaprezentują swoje umiejętności, wykonując układ z choreografią, nad którą pracowały podczas wrześniowych i październikowych lekcji cheerleadingu w szkole.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.