reklama

Warta Poznań ma nową sekcję. To sport olimpijski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: sportowy-poznan.pl

Warta Poznań ma nową sekcję. To sport olimpijski - Zdjęcie główne

foto sportowy-poznan.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wspinaczka sportowa Klub Sportowy Warta Poznań ma nową sekcję. Do szermierki, kajakarstwa, hokeja na trawie, tenisa, pływania i skoków do wody dołączył kolejny sport olimpijski. To wspinaczka sportowa. Władze klubu przyjęły już odpowiednią uchwałę o jej zatwierdzeniu, w ciągu najbliższych tygodni zostaną wybrane władze sekcji. Są już pierwsze grupy treningowe, z którymi pracują doświadczeni i wykwalifikowani "wspinacze".
reklama

Sekcja wspinaczki sportowej w Warcie Poznań istnieje formalnie od dwóch miesięcy, kiedy to zgodę na jej utworzenie dał zarząd klubu. Trwają właśnie końcowe prace nad założeniami programowymi. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie sekcji do Polskiego Związku Alpinizmu i wybranie struktur zarządzających sekcją. Jej założyciel, Jakub Banach związany jest ze wspinaczką sportową od 18 lat. Zdradza, że pomysł utworzenia sekcji wspinaczki sportowej w Warcie Poznań rodził się już w głowie od pewnego czasu.

Zajmuję sie wspinaczką już bardzo długo. To, czego brakowało w Poznaniu to wsparcia struktur miejskich i powagi, jaką daje przynależność do wielosekcyjnego klubu z bogatą tradycją. Obserwowaliśmy takie działania na Śląsku, czy w Małopolsce i zaczęliśmy się zastanawiać, który klub w Poznaniu chciałby mieć taką sekcję. Z prezesem Józefem Bejnarowiczem szybko doszliśmy do porozumienia. Myślę, że istnienie takiej sekcji w sporcie olimpijskim nie tylko podnosi ofertę sportową dla dzieci i młodzieży, ale też jest ważne dla miasta. Bo tutaj w Poznaniu są dobrzy zawodnicy, ale reprezentują inne miasta. Dlatego chcieliśmy to zmienić, a sekcja w dużym klubie da taką możliwość. Na pewno większą, niż choćby działnie w prywatnym klubie

- mówi Jakub Banach.

                                       zdjęcie: United Climbing

Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza, że odkąd wspinaczka sportowa została włączona do programu igrzysk olimpijskich, zainteresowanie tym sportem bardzo wzrosło. Przyczyniły się do tego także sukcesy reprezentantek Polski. Aleksandra Mirosław, czy siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie to obecnie najlepsze zawodniczki na świecie. To one są idolkami młodzieży i dzieci, które lada chwila, oficjalnie staną się zawodnikami Warty. A gdzie Zieloni trenują?

Trenujemy na ściankach United Climbing przy ul. Unii Lubelskiej. Można powiedzieć, że to nasz dom, czy też pierwsza siedziba sekcji. Korzystamy ze współpracy z tym klubem. Tam mamy ścianę do bulderingu, ale planujemy też treningi na ściance z liną.

- tłumaczy Jakub Banach.

Są jednak plany, by sekcja wspinaczki sportowej Warty Poznań miała swoją ściankę. Klub w wyniku porozumienia z Miastem Poznań wszedł w posiadanie (wieczyste użytkowanie) przystani kajakowej wraz z budynkiem klubowym. Pisaliśmy o tym tutaj https://sportowy-poznan.pl/polityka-i-finanse/jest-ugoda-w-zamian-za-umorzenie-dlugu-i-przystan-warta-oddala-miastu-tereny-przy-drodze-debinskiej/TfPGvAFDMlpn9fMZ2fYn I ma w planach ten budynek modernizować. Nie wykluczone, że znajdzie się tam miejsce także dla "climberów".

Tak, myślimy o tym. W budynku i na przystani na pewno dojdzie do wielu zmian. I mogłoby to być także miejsce dla wspinaczki sportowej

- zdradza Józef Bejnarowicz, prezes KS Warta Poznań.

Trenerami sekcji wspinaczki sportowej w Warcie Poznań są doświadczeni wspinacze Jan Garbacz i Adriana Piotrowska. Już niedługo klub będzie ogłaszał nabory. 

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama