Autor: | Zdjęcie: creen beIN Sports

Deklasacja w polskim meczu China Open. Co przeszkadzało poznaniance? WIDEO/SKRÓT - Zdjęcie główne

W pierwszym w historii meczu Magdy Linette z Igą Świątek, zdecydowane zwycięstwo Świątek | foto creen beIN Sports

Tenis Pierwsze w historii polskie, tenisowe "el clasico", czyli pojedynek Igi Świątek i Magdy Linette nie dostarczył zbyt wielu emocji. Była numer jeden światowego rankingu na pokonanie tenisistki AZS-u Poznań potrzebowała zaledwie 66 minut. Mecz na chwilę został przerwany, ponieważ poznaniance przeszkadzały migające reklamy ledowe.

Iga Świątek nie pozostawiła złudzeń swojej reprezentacyjnej koleżance. Zaczęła od prowadzenia 3:0 i całkowicie kontrolowała grę. Nie wytrąciła jej z równowagi nawet krótka przerwa w grze, kiedy to Magda Linette zgłosiła, że ciągle zmieniające się reklamy na bandach wzdłuż kortu przeszkadzają w grze. Organizatorzy na jej prośbę zareagowali natychmiast i tenisistki wróciły do gry. Po 33 minutach Świątek zamknęła pierwszą partię, zwyciężając 6:1 i dokładnie tyle samo potrzebowała na wygranie drugiego seta, także oddając poznaniace tylko jednego gema.

Cały mecz miałam pod kontrolą. Cieszę się, że potrafiłam grać konsekwentnie i bardzo skutecznie. Nie ma dla mnie znaczenia kto jest po drugiej stronie siatki, jesli tak właśnie gram

- mówiła po spotkaniu Iga Świątek.

Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Pekinie, a Magda Linette, dzięki dotarciu do tego etapu zawodów, na 24. miejsce w światowym rankingu.