Cykl biegów przełajowych City Trail to już znana i lubiana marka. 5-kilometrowy dystans i brak limitu na pokonanie trasy sprawiają, że biegi te są okazją do sprawdzianem formy zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.
Cykl Grand Prix CITY TRAIL powstał jako pomysł zorganizowania biegu dla grupy znajomych. Okazało się, że potencjał takiej imprezy jest znacznie większy i na pierwszych zawodach pojawiło się ponad 300 osób! To było w 2010 roku. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że rozbiegaliśmy sporą część Polski, bo na przestrzeni kilkunastu lat, metę naszych zawodów przekroczyło ponad 200 000 osób i wiele z nich właśnie z nami rozpoczynało swoją biegową przygodę
- mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i dyrektor biegu.
Zamiast asfaltu, leśne ścieżki
Kto wie, czy tym, co najbardziej przyciąga biegaczy do startów w cyklu City Trail jest bieganie w lasach i parkach, a nie ulicami miast.
Miękka nawierzchnia, która jest zdrowsza dla naszych stawów niż asfalt lub kostka oraz możliwość oderwania się od miejskiego zgiełku to podstawowe zalety biegania w naturalnym terenie. Poza tym idea jesienno-zimowych biegów przełajowych jako przygotowania do startów wiosennych i letnich bardzo do nas przemawia. Od naszych biegaczy wiemy również, że starty w zawodach w miesiącach, kiedy pogoda nie zachęca do outdoorowej aktywności fizycznej, są dużą motywacją do regularnego wstawania z kanapy i treningu
- przyznał Piotr Bętkowski, drugi z pomysłodawców i współorganizator City Trail.
Posadzą las
Ważnym elementem City trail jest działalność charytatywna i współpraca z Fundacją Las Na Zawsze. Biegacze po raz kolejny będą sadzić las - wystarczy, że wybiorą pakiet charytatywny podczas zapisów. Dotychczas dzięki biegaczom startujących w City Trail powstał już blisko hektar lasu.Pierwszy bieg w cyklu 2023/2024 odbędzie się w Poznaniu, w sobotę, 30 września. Tradycyjnie biegacze pokonają trasę wokół jeziora Rusałka. Start o godz. 11.00.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.