reklama

Wings for Life World Run startuje już w ten weekend! Biegacze znów wspomogą potrzebujących. Oto co powinieneś wiedzieć o tym wyścigu!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: wingsforlifeworldrun.com

Wings for Life World Run startuje już w ten weekend! Biegacze znów wspomogą potrzebujących. Oto co powinieneś wiedzieć o tym wyścigu! - Zdjęcie główne

Zawodnicy i zawodniczki wystartują w jednej chwili dla najbardziej potrzebujących. | foto wingsforlifeworldrun.com

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PozostałeWings For Life World Run to wyjątkowa inicjatywa zrzeszająca sportowców z całego świata wokół szczytnego celu. Od 12 lat zawodnicy biegną w tym niecodziennym wyścigu, aby wesprzeć osoby, które mierzą się z urazami rdzenia kręgowego. Dzięki akcji Wings for Life cierpiący ludzie mają nadzieję na przełom w ich leczeniu w związku ze zwiększającymi się funduszami na badania.
reklama

Wyjątkowość tego biegu nie polega wyłącznie na zbieraniu pieniędzy na konkretny cel, lecz także na sposobie rywalizacji. Uczestnicy nie biegną do linii mety, lecz to meta goni ich. Jej rolę pełni bowiem samochód, który wyrusza krótko po starcie biegaczy i stopniowo przyspiesza, doganiając ich na trasie. Każde wyprzedzenie eliminuje danego zawodnika i dzięki temu każdy kończy bieg w swoim własnym tempie. Za kierownicą tych aut siedzą często nie byle jakie persony. Ostatnio kierowcą był wybitny skoczek narciarski i kierowca rajdowy - Adam Małysz - i wiele wskazuje na to, że w nadchodzącej edycji również będzie towarzyszyć biegaczom na trasie. 

Nie jest to jedyna gwiazda, która będzie blisko biegaczy w tym roku. W roli motywatora na słuchawkach uczestników zadebiutuje Bartłomiej Topa - znany polski aktor z takich produkcji jak "1670", "Drogówka" lub "Wataha". Wcześniej tego zadania podejmowali się chociażby Tomasz Zimoch czy Karol Paciorek Głosy tych dwóch celebrytów usłyszą tylko uczestnicy Biegu z Aplikacją. W Polsce powstało już ponad 20 zorganizowanych Biegów z Aplikacją, które czekają na kolejnych chętnych. 

reklama

Innym czynnikiem, który z pewnością nadaje pewną unikalność biegowi Wings for Life jest to, że odbywa się na całym świecie. Koordynacja jest na tyle dobra, że umożliwia wszystkim start w tym samym momencie niezależnie od części globu. Polska może się pochwalić swoimi mistrzyniami świata w tym wyścigu. Rok temu tego niesamowitego wyczynu po raz drugi dokonała Dominika Stelmach z wynikiem 55.02 kilometrów, a jeszcze wcześniej laur zwyciężczyni zgarnęła Katarzyna Szkoda, osiągając 55.07 kilometrów. W dotychczasowych edycjach nie poszczęściło się mężczyznom z naszego kraju. Pozycje mistrzów globu w ostatnich trzech latach zdominowali Japończycy.

Najbliższy pierwszego miejsca w światowym rankingu spośród startujących mężczyzn w Poznaniu był Dariusz Nożyński. Przez ostatnie trzy lata zajmował czołowe miejsce w wyścigu w stolicy Wielkopolski, ale przyniosło mu to "tylko" dwa razy drugie miejsce na świecie i raz ósme. 

reklama

Celem wyścigu jest jednak głównie wsparcie najbardziej potrzebujących, którzy liczą na to, że zebrane fundusze wkrótce doprowadzą do przełomowych momentów w leczeniu urazów rdzenia kręgowego. Jest to uraz, którego codziennie doświadcza wiele osób (rocznie między 250 tys. a 500 tys. na całym świecie). Badania są wspierane poprzez opłaty startowe oraz wszelkiego rodzaju darowizny. Dotychczas zebrano już 52 miliony euro.

Tegoroczny bieg wystartuje w niedzielę 4 maja. Od godziny 8:30 do 11:00 zawodnicy zyskają ostatnią szansę na pobranie pakietów startowych. Będzie można je odbierać już w piątek od godziny 16:00 do 21:00 w biurze zawodów (Hala 3 i 3A MTP), a także w sobotę od 10:00 do 21:00. W niedzielę o 11:30 nastąpi spotkanie z kapitanami, a następnie kwadrans później biegacze ustawią się w boksach startowych. Tam o godzinie 12:30 nastąpi wspólna rozgrzewka, po której o 13:00 oficjalnie wystartuje Wings For Life z placu centralnego MTP (plac Św. Marka). Pół godziny od rozpoczęcia wyścigu biegaczy zacznie gonić samochód w roli linii mety. Maksymalna długość trasy biegu wyniesie 75 kilometrów.

reklama

W tym momencie szacuje się, że w Poznaniu pobiegnie 8 tys. osób, które w dodatku zostaną wsparte przez uczestników zgłoszonych przez aplikację. Celem jest przebicie bariery 20 tys. uczestników w Polsce i 300 tys. na świecie. Poznań jest w naszym kraju stolicą całego eventu, ale wyścigi wystartują też w Krakowie, w Kaletach, w Białymstoku czy w Grodzisku Mazowieckim. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo