Ziółkowski to postać dobrze znana zarówno w środowisku sportowym, jak i politycznym. Urodzony w Poznaniu, zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiej lekkoatletyki — na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku zdobył złoty medal w rzucie młotem, rok później został mistrzem świata w Edmonton, a do jego imponującej kolekcji należą również dwa srebra z kolejnych mistrzostw globu oraz brązowy medal mistrzostw Europy. Czternaście razy sięgał po tytuł mistrza Polski. Sportową karierę zakończył w 2016 roku, ale nie rozstał się ze światem lekkoatletyki — od 2020 roku pełni funkcję trenera Pawła Fajdka, pięciokrotnego mistrza świata.
Ziółkowski wciąż wzbudza zainteresowanie opinii publicznej — niestety tym razem z powodów, które odbiegają od sukcesów zawodowych. Według serwisu tvn24.pl wieczorem 7 kwietnia Ziółkowski wszczął awanturę domową i trafił na izbę wytrzeżwień. Dziennikarz TVN24 Robert Zieliński poinformował, że na miejsce została wezwana policja w związku z agresywnym zachowaniem nietrzeźwego mężczyzny. O tym, czy zostanie złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zdecyduje żona.
- Z informacji przekazanych przez policjantów Komisariatu Policji w Swarzędzu wynika, że jedna ze zgłoszonych, przeprowadzonych w poniedziałek interwencji, dotyczyła awantury domowej, po której mężczyzna będący pod wpływem alkoholu został przewieziony o komisariatu w celu wytrzeźwienia - poinformowała Anna Klój z poznańskiej policji.
Po zejściu z lekkoatletycznej areny Ziółkowski zaangażował się w działalność publiczną. W 2015 roku został liderem listy Platformy Obywatelskiej w poznańskim okręgu wyborczym, zdobywając mandat poselski VIII kadencji z wynikiem 29 760 głosów. W kolejnych wyborach, w 2019 roku, nie udało mu się powtórzyć sukcesu — uzyskał 12 657 głosów i nie dostał się do Sejmu. W 2022 roku oficjalnie zakończył współpracę z PO. Warto również przypomnieć, że w przeszłości wspierał kandydaturę Bronisława Komorowskiego, zasiadając w jego honorowym komitecie poparcia podczas kampanii prezydenckich w 2010 i 2015 roku.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.