reklama

Olimpia opiera się na tyczce! Pięć medali HMPJ dla poznańskich klubów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: screen KP Sport

Olimpia opiera się na tyczce! Pięć medali HMPJ dla poznańskich klubów - Zdjęcie główne

Piotr Wołoszyn mając już pewne złoto trzykrotnie pobił rekord życiowy i jest obecnie drugim najwyżej skaczącym juniorem młodszym na świecie. | foto screen KP Sport

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lekka atletyka We Wrocławiu rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkoatletyce. Poznańskie kluby wywalczyły w nich pięć medali - z czego cztery są zasługą tyczkarzy Olimpii.
reklama

Mistrzostwa rozgrywane były od piątku do niedzieli w hali Ślęzy, która otwarta została oficjalnie we wrześniu ubiegłego roku. Pozwala ona trenować też rzut młotem, dyskiem i oszczepem, które jednak w hali normalnie nie są rozgrywane - tych konkurencji zabrakło zatem, naturalnie, na mistrzostwach.

Po dwóch dniach rywalizacji dzięki występom swoich tyczkarzy SL Olimpia Poznań była liderem klasyfikacji medalowej. W kategorii juniora młodszego (U18) Piotr Wołoszyn już na wysokości 4,60 m zapewnił sobie złoty medal, później jednak podnosił sobie poprzeczkę kolejno na 4,76, w pierwszej próbie uzyskując najlepszy wynik w sezonie, 4,81, bijąc o centymetr rekord życiowy również w pierwszej próbie, a następnie poprawiając go na 4,86 i wreszcie 4,90 - tutaj już jednak w drugim skoku. Daje mu to drugie miejsce na juniorskich listach światowych, gdzie z wynikiem 5,00 m prowadzi Szwed Axel Rogö. Rezultat 4,90 przed tygodniem w Osace uzyskał również Kaito Taniguchi, a w ostatnią sobotę, podobnie jak Wołoszyn, Topias Mustonen podczas zawodów w Joensuu. Swój rekord życiowy pobił też rok młodszy Tomasz Król - wynik 4,10 dał 15-latkowi czwarte miejsce.

W rywalizacji w kategorii U20 podopieczni Przemysława Czerniaka zaliczyli dublet - Paweł Pośpiech wygrał z wynikiem 4,70 m, natomiast Nikodem Kruk z wynikiem 4,40 m dzielił drugi stopień podium z Filipem Dudką z MKLA Łęczyca. Brązowy medal do dorobku SL Olimpii dołożyła Katarzyna Brzezińska, podobnie jak Wołoszyn i Król bijąc rekord życiowy w kategorii U18 wynikiem 3,70 m. Najmłodsza w konkursie Brzezińska (15 lat skończyła dopiero 27 grudnia) podjęła jeszcze walkę z rywalkami z Trójmiasta, jednak nie zaliczyła ani dwóch skoków na 3,75 m, ani przeniesionego na 3,80 m.

Ostatniego dnia zmagań Olimpia już medali nie zdobyła, kończąc mistrzostwa na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej, ex aequo z AZS AWFiS Gdańsk oraz KS AZS AWF Katowice. Do dorobku Poznania dołożył się OŚ AZS Poznań za sprawą brązowego medalu Tymona Dudy na 60 m przez płotki, który czasem 8,17 s pobił swój rekord życiowy. Cieszyć się mogli też przedstawiciele okolic stolicy aglomeracji - Baszta Szamotuły (brąz Wiktorii Knutowicz w trójskoku U20 - 11,88 m to jej nowy rekord życiowy), MKS Juvenia Puszczykowo (brąz Julii Nobik w skoku w dal U20 - 5,75 m) oraz LUKS Orkan Września (złoto Jakuba Rodziaka w pchnięciu kulą U18 - 19,85 m to jego nowy rekord życiowy).

Najlepszym klubem okazała się Stal LA Ostrów Wlkp, zdobywając sześć złotych medali, dwa srebrne i dwa brązowe. Sześć złotych medali oraz brąz zdobył też AML Słupsk - jego zawodnicy cieszyć się mogli jednak z triumfu w klasyfikacji województw, gdzie pomimo większej liczby łącznej medali, pomorskie wyprzedziło wielkopolskie o dwa złota.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama