Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Gabriela Pośpiech i Maksymilian Osuch w rywalizacji mikstów. Choć w kwalifikacjach z wynikiem 1113 pkt. zajęli dopiero 9. miejsce, droga przez drabinkę turniejową poszła im świetnie. Po wygranej 5:1 z Aleksandrą Ozdobą i Sławomirem Napłoszkiem z SŁ Marymont Warszawa czekał ich pojedynek z triumfatorami rundy wstępnej, Wioletą Myszor i Oskarem Kasprowskim z Łucznika Żywiec - pogromcami Zuzanny Ławickiej i Seweryna Janusa z poprzedniej rundy. Zacięty ćwierćfinał zakończył się po myśli zawodników z Poznania, którzy wygrali 5:4. Taki sam wynik padł w starciu z duetem KS Społem Łódź, Magdaleną Śmiałkowską-Zawiszą i Tymoteuszem Łukasikiem oraz drugą parą Łucznika Żywiec, Klaudią Płazą i Jakubem Bąkiem, którzy w drodze do finału pokonali klubowych kolegów Osucha i Pośpiech, Zuzannę Ławicką i Seweryna Janusa.
Indywidualnie Maksymilian Osuch stanął na najniższym stopniu podium. Po zajęciu ósmego miejsca w kwalifikacjach pokonał w 1/16 finału Stanisława Sypiona 6:4, a następnie 1/8 finału w tym samym stosunku Sławomira Napłoszka, olimpijczyka z Barcelony i Tokio, który w pierwszej rundzie wyeliminował innego łucznika poznańskiego klubu, Ryszarda Janiszewskiego. W ćwierćfinale zwyciężył 7:3 z triumfatorem kwalifikacji, Konradem Kupczakiem, jednak rywalizację zakończył na półfinale - Oskar Kasprowski pokonał go 6:2. Osuch podium dzielił wyłącznie z zawodnikami Łucznika Żywiec - Kasprowski przegrał w finale z Karolem Kępą, natomiast brązowymi medalami zawodnik Surmy podzielił się z Jakubem Bąkiem. W 1/8 finału z rywalizacji odpadł Tomasz Stasik, natomiast w 1/16 finału los Janiszewskiego podzielił Seweryn Janus.
Kolejny brązowy medal pozaniacy wywalczyli w rywalizacji drużynowej mężczyzn - tam Osuch wraz z Janusem, Janiszewskim i Stasikiem uplasowali się na trzecim miejscu w kwalifikacjach, a następnie gładko przeszli 1/8 finału, pokonując 6:0 zespół Błękitu Gruszowiec, a także ćwierćfinał, w którym wygrali 5:1 z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. Przegraną 4:5 zakończył się półfinał z drużyną Marymontu Warszawa, co oznaczało, że dla OŚ AZS Poznań pozostał najniższy stopień podium, wraz z pierwszą drużyną Łucznika Żywiec, która starcie o awans do finału przegrała ze swoimi klubowymi kolegami. Ci ostatecznie nie zatrzymali pogromców poznaniaków i tym samym jedyny medal w rywalizacji męskiej w łukach klasycznych nie trafił do Żywca.
Wśród pań Gabriela Pośpiech, Kinga Tomaszewicz i Zuzanna Ławicka zakończyły zmagania indywidualne na 1/16 finału (kwalifikacji nie przeszła Dominika Wolniczak, sklasyfikowana na 42. miejscu), zaś drużynowo pokonały w pierwszej rundzie 6:2 zespół Płaszowianki Kraków, by w ćwierćfinale ulec 4:5 ostatecznym wicemistrzyniom z Mazowsza Teresin. Jedynym przedstawicielem stolicy Wielkopolski w rywalizacji w łukach bloczkowych był Tomasz Weilandt - 28. w kwalifikacjach przegrał pojedynek 1/16 finału z Szymonem Sowińskim.
OŚ AZS Poznań z trzema medalami - złotym i dwoma brązowymi - zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej w łukach klasycznych. Zwycięstwo w tym zestawieniu przypadło w udziale Łucznikowi Żywiec, który poszczycić się mógł aż 11 krążkami - dwoma złotymi, trzema srebrnymi i sześcioma brązowymi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.